Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 23 listopada dzieci z naszego Przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego pluszaka. Przybyły misie małe, duże, białe, brązowe, zielone… A każdy był piękny i wyjątkowy.

Zabawę rozpoczęliśmy od przywitania dzieci z ich przyjaciółmi – misiami. Dzieci poznały historię święta, zapoznały się z wyglądem i trybem życia niedźwiedzi, słuchały wierszy i opowiadań o misiach. Przypomnieliśmy sobie ulubionych bohaterów literackich takich jak: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Coralgol. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach dydaktyczno-ruchowych, tanecznych, z radością opowiadały o swoich ukochanych przytulankach. Jednak najwięcej radości sprawiły dzieciom odwiedziny prawdziwego Pluszowego Misia, który tańczył i bawił się z dziećmi w rytm śpiewanych piosenek. W podziękowaniu Kubusiowi za wspólny taniec i wspaniałą zabawę nasi kochani milusińscy namalowali misiowi laurki. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu i radości.

Na kilka dni przed tą ważną datą została zorganizowana w naszej placówce akcja Przynieś Misia. Przyniesione przez naszych przedszkolaków: zabawki, misie, puzzle, książki, artykuły szkolne zostały dostarczone do Fundacji Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei" w Jędrzejowie. Wszystkie zebrane rzeczy zostały przekazane na rzecz dzieci chorych onkologicznie do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Zarząd Fundacji Miśka Zdziśka dziękuje z całego serca wszystkim dzieciom, rodzicom, nauczycielom, którzy zaangażowali się w tę szlachetną akcję.