Dzień Dinozaura

Okazją zdobycia wiedzy o  prehistorycznych stworach, które  niegdyś zamieszkiwały naszą planetę, był Dzień Dinozaura.

Każdy przedszkolak, jako uczestnik wydarzenia otrzymał bilet wstępu. Dzieci mogły pochwalić się posiadaną już wiedzą ale i dowiedzieć wielu nowych ciekawostek. Poranne zajęcia minęły na rozwiązywaniu zagadek, układaniu puzzli, a także zabawie w paleontologów czyli odkopywania kości z piasku. Zaraz potem nasi milusińscy mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę w grach interaktywnych o dinozaurach na tablicy multimedialnej. Na zakończenie na przedszkolaków czekała niespodzianka – wulkan. Wielka góra wulkaniczna, u podnóża której znajdowały się brontozaury, tyranozaury, pterodaktyle, triceratopsy czy diplodoki – wybuchła. Całkiem nieszkodliwa dla nas erupcja zrobiła na dzieciakach duże wrażenie. Nasze przedszkolaki wprost uwielbiają tego typu eksperymenty. Przed nami przygotowania do kolejnych niecodziennych zajęć.