Światowy Dzień Książki

23 kwietnia  obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to święto wszystkich czytelników i ludzi związanych z książką i pisaniem. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak powstaje książka, jaką drogę musi pokonać do momentu wydania, jak jest zbudowana. Rozmawialiśmy o rodzajach książek i o korzyściach płynących z ich czytania. Książki przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy… Jednym słowem czytanie książek to cudowny sposób na spędzanie wolnego czasu.

W naszym przedszkolu często zachęcamy rodziców do wspólnego czytania bajek z dziećmi nie tylko od święta - wiemy, że to świetny sposób na spędzenie czasu razem, ale także rozwijanie wyobraźni i słownictwa. Cieszymy się, kiedy mamusie i tatusiowie chcą poświęcić swój czas również na czytanie opowiadań koleżankom i kolegom swojego dziecka w przedszkolu i chętnie ich gościmy. Tego dnia, odwiedzili nas rodzice, którzy przeczytali dzieciom niezwykle ciekawe bajki. Dzieciom bardzo spodobał się pomysł - słuchały z wielkim zaciekawieniem i przejęciem.

Nie obyło się również bez wykonania pięknych zakładek do książek oraz wizyty w miejsko-gminnej oraz szkolnej bibliotece. Panie wprowadziły dzieci w tajniki swojej pracy zawodowej, zaprezentowały księgozbiór i opowiedziały o tym, co należy zrobić aby stać się czytelnikiem. Lekcja biblioteczna pozwoliła również na to, aby zapoznać dzieci z zasadami odpowiedniego zachowania w bibliotece i czytelni oraz prawidłowego obchodzenia się z książkami oraz ich przeglądania.

Światowy Dzień Książki - to czas, kiedy wszyscy razem świętujemy magię literatury, czytania i wyobraźni.