Święta Majowe

Praw naszych pilnuje

O nasz wielki królu,

Polska ci dziękuje!”

Tymi słowami stopnickie przedszkolaki uczciły pamięć ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Ustawa Rządowa z dnia 3 maja – uchwalona 3 maja 1791 roku, reguluje ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną konstytucją. Uchwalona przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Zarówno młodsze jak i starsze grupy, przez cały tydzień przypominały sobie, że flaga, godło i hymn polski to symbole narodowe, które należy szanować. Dowiedziały się również kto to jest patriota. Nie zapomnieliśmy także wspomnieć z czego słynie Polska. Naszym milusińskim zostały przybliżone sylwetki „Wielkich Polaków” takich jak: Mikołaj Kopernik, Julian Tuwim, Jan Brzechwa czy święty już Jan Paweł II.

Dzieci ze wszystkich grup ten dzień obchodziły bardzo uroczyście. W strojach galowych uczestniczyły w zajęciach, recytowały wiersze, a dźwięk Mazurka Dąbrowskiego unosił się daleko i donośnie. Przedszkolaki tego dnia opuściły przedszkolne mury dumnie ściskając w dłoniach własnoręcznie wykonane flagi.