Finał Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka

W dniu 16 listopada 2023 r. Przedszkole z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stopnicy wzięło udział w wojewódzkim finale III Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka, który odbył się  w Hali Legionów w Kielcach. W zmaganiach finałowych wzięło udział 20 przedszkoli (240 zawodników) ze wszystkich powiatów województwa świętokrzyskiego.

Podczas Olimpiady panowała niepowtarzalna atmosfera. Samo otwarcie miało bardzo uroczysty charakter. Sportową defiladę prowadził Zespół Mażoretkowy, za którym dumnie podążali wszyscy uczestnicy imprezy pozdrawiając kibiców i znamienitych gości zasiadających na trybunach. Następnie zapalono znicz olimpijski i wspólnie odśpiewano hymn narodowy. Po złożonym ślubowaniu i energicznej rozgrzewce rozpoczęła się sportowa rywalizacja między drużynami.

Rozgrywki sportowe odbyły się w czterech konkurencjach: bieg sztafetowy, tor przeszkód, rzut do celu oraz skoki na odległość.

Nasze przedszkole uplasowało się na 9 pozycji. Po uroczystej dekoracji wróciliśmy do przedszkola zmęczeni, ale pełni radości i niezapomnianych wrażeń, które zapewnili nam organizatorzy wspaniałej imprezy sportowej.