Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno–Technicznym ,,Nasz wiatrak – nasze dziedzictwo”

Konkurs realizowany przez dr Natalię Lyons w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

Uczniowie przygotowali prace plastyczne lub techniczne ilustrujące młyn wietrzny z terenu województwa świętokrzyskiego. Przedstawiano obiekty istniejące, jak również takie, które nie zachowały się do dnia dzisiejszego. Dużą popularnością wśród uczniów  cieszył się wiatrak z Pacanowa, który można zwiedzić w Parku  Etnograficznym w Tokarni. Drugim ciekawym zabytkiem był wiatrak w Szwarszowicach.

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie przystąpili do konkursu. Wykonali dużo interesujących prac o wysokim poziomie artystycznym.

Nagrodzono następujących uczniów:

W kategorii plastycznej klas 4 -6:

III – miejsce Wiktor Wróbel uczeń klasy 6A

W kategorii plastycznej klas 7-8 oraz liceum:

I – miejsce  Daria Grosicka uczennica klasy 7 A

Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Stępień uczennica klasy 7 B

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Z dumą prezentujemy prace naszych artystów.

Nasz wiatrak – nasze dziedzictwo

W. Wróbel