24 luty - Święto Dinozaura

24 lutego to kolejny wspaniały dzień w życiu naszego przedszkola. W środę tego dnia obchodziliśmy Święto Dinozaura. Wydarzenie to odbyło się pod hasłem wspaniałej zabawy ale też sporej dawki nauki.

Wszystkie dzieci tego dnia rano weszły do swoich sal po tropach  Dinozaurów. Obejrzały ciekawe filmiki edukacyjne o dinozaurach. Dowiedziały się wielu ciekawostek o życiu tych wielkich gadów: w jaki sposób i z czego się wylegały, kiedy żyły, jak wyginęły, czym się żywiły, jakie są ich gatunki i rodzaje oraz poznały prace paleontologów. To przecież dzięki ich pracy możemy teraz dowiedzieć się jak wyglądały dinozaury i obejrzeć ich szkielety w muzeach.

Następnie każda grupa po kolei zwiedziła kącik dinozaura gdzie na naszych milusińskich czekała fotobudka. Na koniec dnia było oglądanie wspaniałej WYSTAWY DINOZAURÓW i erupcji wulkanu. Dzieciaki z zaciekawieniem wzięły udział w wydarzeniu.