Konkurs plastyczny „Stopnica Moja Mała Ojczyzna”

Po raz kolejny został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: „Stopnica Moja Mała Ojczyzna” zorganizowany dla dzieci w wieku przedszkolnym..

Głównymi celami konkursu było:

• Popularyzowanie wiedzy na temat historii, kultury, tradycji najbliższego otoczenia.
  • Kształtowanie tożsamości regionalnej i pobudzenie zainteresowania własnym środowiskiem.
  • Zaprezentowanie  swojego miejsca zamieszkania, najbliższej okolicy i osób szczególnie zaangażowanych w rozwój naszej gminy.
  • Rozbudzanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej.
  • Kształcenie umiejętności wypowiadania się różnymi technikami plastycznymi.
  • Poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych.
  • Wdrażanie i rozwijanie samodzielnej pracy twórczej.

Konkurs był adresowany do wszystkich przedszkolaków w dwóch  kategoriach wiekowych, którzy w formie plastycznej zaprezentowali swoje ulubione miejsca w Gminie Stopnica.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Do przedszkola wpłynęło 90 prac plastycznych (65 prac w grupie 5-6 latków,
25 prac w grupie 3-4 latków) spełniających konkursowe wymagania.

Wszystkie prace wzbudziły zachwyt komisji, a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i  pochwałę.

Wyłonienie zwycięzców z tak dużej ilości uczestników było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się dużą samodzielnością. Podczas oceny zwracano uwagę również na aktywność twórczą, umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, zagospodarowanie przestrzeni i oryginalne ujęcie tematu.

Jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić laureatów przyznając I , II i III miejsca oraz wyróżnienia. W nagrodę dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.