Witamy na stronie placówki

Spotkanie ze Strażą Pożarną

29 maja stopnickie przedszkolaki uczestniczyły w wyjątkowym spotkaniu ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Druhowie i druhny opowiedzieli dzieciom o swojej pracy. Było też o tym, jak pomagają podczas pożarów i innych niebezpiecznych sytuacji np. wypadków drogowych. Podczas spotkania dzieci mogły z bliska obejrzeć wóz strażacki, sprzęt ratowniczy, techniczny oraz wyposażenie wykorzystywane podczas akcji. Strażacy zaprezentowali również oświetlenie dachowe pojazdu oraz sygnały dźwiękowe, które wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród najmłodszych. Największą atrakcją okazał się pokaz strażackich węży, z których na zakończenie tryskała woda, wywołując wiele radości i emocji. Obecność kobiet w straży była dla przedszkolaków ciekawym doświadczeniem i pokazała, że nie tylko mężczyźni mogą pełnić tę odpowiedzialną, ale i niebezpieczną służbę.

Każdy przedszkolak miał także możliwość wejścia do wozu strażackiego i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy druh. Dzieci były zafascynowane spotkaniem, które dostarczyło im wielu cennych informacji, niezapomnianych wrażeń oraz mnóstwa uśmiechu.