Jesteś tutaj:
  2. O nas

O nas

Nasze przedszkole jest częścią Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stopnicy, którego dyrektorem jest mgr Leokadia Ziętarska. Kompetentni i doświadczeni wychowawcy dbają każdego dnia o życzliwą atmosferę w każdym z oddziałów. Na co dzień tworzymy dzieciom przyjazne warunki do zabawy, nauki i odkrywania świata.

Misją naszego przedszkola są działania przede wszystkim ukierunkowane na wszechstronny, harmonijny rozwój dziecka, zgodny z jego własnym potencjałem, możliwościami i potrzebami, jego dążeniem do autokreacji, samorealizacji i autonomii. Chcemy wychować wrażliwego, twórczego, świadomego, zmotywowanego do działania człowieka o zintegrowanej osobowości. Człowieka dbającego o siebie oraz o środowisko naturalne, w którym żyje.

Dążymy do tego, aby zdrowie, rozumiane jako stan równowagi fizjologicznej i psychicznej między organizmem człowieka, a otaczającym światem, warunkowało teraz i w przyszłości aktywne, bezpieczne i efektywne uczestnictwo dziecka w życiu społecznym i kulturalnym oraz sprzyjało realizacji jego indywidualnych celów.

Wspieramy rozwój naszych maluchów, cieszymy się ich sukcesami i pomagamy poradzić sobie z porażkami. Zależy nam by dzieci były radosne, czuły się u nas bezpiecznie i dobrze. Odpowiadamy na dziecięce potrzeby, pomagamy zrozumieć świat, uczymy wrażliwości i szacunku dla drugiego człowieka. Uświadamiamy wszystkim, że czas dzieciństwa to czas zabawy i radości.