Inteligentne urządzenia

Wizje przyszłości w filmach, komiksach czy postulatach naukowców pokazują nam, że niedługo nasze życie zostanie zdominowane przez pracę robotów. Nowe wynalazki stworzone przez inżynierów automatyki i robotyki często zadziwiają, zachwycają budzą ciekawość, a szczególnie wśród dzieci, dlatego w klasie IIIb odbyła się inna niż zazwyczaj lekcja techniki. Z przyniesionych „skarbów" uczniowie z wielkim zaangażowaniem projektowali i konstruowali roboty humanoidalne, czyli wyglądem przypominające człowieka.

Uczestnicząc w takiej formie nauki poprzez zabawę, uczniowie mieli okazję przekonać się, że na etapie projektowania bardzo cenna jest wyobraźnia i dociekliwość, natomiast na etapie konstruowania dokładność i cierpliwość. To była naprawdę twórcza praca absorbująca procesy poznawcze dzieci. „Mali inżynierowie” wykazali się kreatywnością, czego dowodem są stworzone przez nich roboty. Zainteresowanie nauką poprzez zabawę było ogromne. Takie zajęcia na długo zostaną w pamięci.