Godziny otwarcia biblioteki

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka stanowi centrum informacji uczniów i nauczycieli, daje możliwość rozwijania zainteresowań, poszerzania wiedzy i samokształcenia. Czytelnikami naszej biblioteki są uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice uczniów.

Historia biblioteki jest ściśle związana z historia szkoły. Pierwsza księga inwentarzowa została założona w 1946 roku. Numer jeden otrzymała wtedy książka Lizy Tetzner „Podróż Janka naokoło świata” – wydana w 1937 roku.

Nasza biblioteka składa się z dwóch wyodrębnionych działów:

• wypożyczalni, z której możesz wypożyczać książki do domu.

W naszej wypożyczalni jest wolny dostęp do półek, tzn. możesz wchodzić między regały biblioteczne i swobodnie wybierać książki. Oprócz lektur i książek przydatnych w nauce szkolnej, posiadamy również zbiorki wierszy, bajki i baśnie dla najmłodszych oraz nowości beletrystyczne dla starszych uczniów.

• czytelni, z której zbiorów korzystamy na miejscu.

Zbiory czytelni to księgozbiór podręczny. Znajdziesz tutaj: encyklopedie, słowniki, informatory, atlasy, najważniejsze podstawowe dzieła ze wszystkich dziedzin, albumy, dokumenty życia szkoły.

Zbiory biblioteczne są inwentaryzowane i opracowywane za pomocą programu komputerowego MOL NET.

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA CZYTELNIKÓW

CODZIENNIE W GODZINACH