Wycieczka klas trzecich do Wieliczki

W dniu 24 października 2022 r. uczniowie klas trzecich pod opieką wychowawców pojechali na wycieczkę do Wieliczki. Wyjazd zorganizowano w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Celem wycieczki było krzewienie postaw i wartości patriotycznych w oparciu o bogate dziedzictwo historyczne i przyrodnicze Kopalni Soli „Wieliczka”. Uczniowie pokonali prawie 3 km krętych korytarzy, 800 schodów i zeszli na głębokość 135 m pod ziemię. Podziwiali podziemne jeziora, wykute w soli piękne komory, unikalne solne rzeźby. Niesamowite wrażenie na zwiedzających zrobiła Kaplica św. Kingi. Wszyscy z uwagą wysłuchali legendy o pierścieniu św. Kingi. Zwiedziliśmy również Muzeum Żup Krakowskich. Była to niezapomniana wyprawa, która na długo zostanie w pamięci uczniów.