„Mała książka – wielki człowiek”

Nasza biblioteka szkolna włączyła się w kampanię społeczną „Mała książka - wielki człowiek”, organizowaną przez Instytut Książki. Projekt „Mała książka –  wielki człowiek” to największa tego typu akcja w Europie i jedna z największych na świecie. W tym roku odbiorcami kampanii są dzieci, które już samodzielnie sięgają po książki i próbują swoich sił w czytaniu. Motywem przewodnim książki „Pierwsze abecadło”, do której ilustracje stworzyła Iwona Chmielewska, stanowią kolejne litery alfabetu, które pomagają dzieciom w nauce ich rozpoznawania, a następnie składania w wyrazy i całe zdania. Każdy pierwszoklasista naszej szkoły otrzymał  pakiet książek: „Pierwsze abecadło” oraz „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”. Do książek został  dołączony alfabet Iwony Chmielewskiej. Książeczki zostały wręczone uczniom na uroczystej lekcji bibliotecznej.

Więcej o kampanii ,,Mała książka - wielki człowiek"

"Mała książka - wielki człowiek" Mietek Szcześniak

Mała książka wielki człowiek