Karty ćwiczeń dla dzieci

World Vision International wraz z Ośrodkiem Referencyjnym Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca stworzył katalog ćwiczeń CFS promujących korzystny stan psychospołeczny dzieci i ich rodzin w czasie pandemii COVID-19.

Karty ćwiczeń powstały specjalnie z myślą o dzieciach, które przebywają w izolacji lub mają ograniczony dostęp do szkoły i zajęć rekreacyjnych. Sprawdzą się również w sytuacjach, w których dzieci mogą odczuwać silny stres np. powracając do szkoły po długiej przerwie.

Przedstawione ćwiczenia mają pomóc dzieciom w zabawie, nauce sposobów na zachowanie zdrowia psychicznego i nabyciu nowych umiejętności.

Zachęcamy do wykonania takich ćwiczeń razem ze swoim dzieckiem w domu lub innym stosownym miejscu. Pozwoli to dziecku odczuć wsparcie i motywację.