,,W karnawale, w karnawale wybieramy się na bale…”

Karnawał to czas przepełniony muzyką i zabawą, a ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas w tym roku.

W naszym przedszkolu zabawa karnawałowa odbyła się dnia 10 lutego. Dzieci przybyły na bal w przebraniach ulubionych postaci bajkowych. Na balu obok księżniczek, wróżek, piratów, policjantów, strażaków,  pojawiły się postacie z ulubionych bajek – Królewna Śnieżka, Żółw Ninja czy Królowa Elza, a także zwierzątka – dzieci chętnie przebrały się za koty, biedronki, motyle czy myszki. To między innymi za sprawą rodziców, których pomysłowość nie miała granic, ich pociechy miały tak wspaniałe i ciekawe stroje. Każda grupa bawiła się z wychowawcą w swojej przystrojonej karnawałowo sali. W rytmach samby stopnickie przedszkole przypominało karnawał w Rio w słonecznej Brazylii. W tym roku „gratką” był wybieg. Przedszkolaki miały okazję zaprezentować się na czerwonym dywanie pośród balonowej girlandy. To był dzień pełen radości, śmiechu i tańców. Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę! Poniżej kilka fotografii z naszej imprezy.