Nadszedł dzień radosny- powitanie wiosny!

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…

E. Budryk

21 marca w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny dzieci z naszego przedszkola wyruszyły barwnym korowodem ulicami naszego miasta, aby powitać wiosnę. Podczas marszu przedszkolaki śpiewały wiosenne piosenki, dzięki którym nasz korowód nie pozostał niezauważony. W ten sposób dzieci oznajmiały mieszkańcom, że Wiosna już przyszła. Wszyscy przechodnie uśmiechem reagowali na widok tak barwnej i roześmianej gromadki. Przedszkolaki wręczały mieszkańcom papierowe torby zachęcając ich w ten sposób do  dbania o nasze środowisko. Najmłodsze dzieci z grupy Biedronek i Smerfów odwiedziły tego dnia Miejsko-Gminne Centrum Kultury, gdzie uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Tygryski i Krasnoludki udały się na pocztę, by wysłać Marzannę do Królowej Zimy. Pszczólki, Motyle oraz Misie zawitały z wizytą  w Urzędzie Miasta i Gminy, gdzie dowiedziały sie wielu ciekawych informacji dotyczących ochrony środowiska. Zaś Sówki i Skrzaty odwiedziły Klub Seniora, w którym zatańczyły i zaśpiewały dla podopiecznych. Tego dnia dzieci  poznały również tradycje i zwyczaje związane  z powitaniem wiosny.

Pomimo chłodnej aury ,,Pierwszy Dzień Wiosny” był niezwykle radosny i kolorowy. Teraz pozostało nam już tylko czekać, aż wiosna zagości u nas na dobre i całą przyrodę obudzi do życia z długiego zimowego snu.