III Mały Konkurs Piosenki Przedszkolnej

28 marca w naszym przedszkolu odbył się III Mały Konkurs Piosenki Przedszkolnej. Wydarzenie to miało na celu  propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci, promocję młodych wykonawców oraz ich talentów, rozwijanie wrażliwości dzieci na muzykę oraz wymianę poglądów i doświadczeń  sceniczno – muzycznych wśród najmłodszych. Do zmagań konkursowych zgłosiło się 24 wykonawców w wieku od 3 do 6 lat. Wszystkie dzieci odświętnie ubrane, z uśmiechami na twarzach zaprezentowały swoje piosenki. Wśród uczestników były występy indywidualne, ale nie zabrakło również zespołów dwu i trzyosobowych.

Uczestników konkursu oceniało jury w składzie:

* Renata Cesarz – wicedyrektor,

* Anita Brudek – muzyk,

* Sylwia Kaźmierczak – nauczyciel.

Wszystkie dzieci zasłużyły na gorące oklaski i nagrody. Komisja miała jednak twardy orzech do zgryzienia, aby właściwie ocenić uczestników. Każde dziecko otrzymało za udział w  konkursie pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową w postaci ilustrowanej książki z dwiema płytami CD. Jury biorąc pod uwagę umiejętności wokalne, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny przyznało miejsca:

3-latki *Smerfy I miejsce, *Biedronki II miejsce.

4-latki *Tygryski I miejsce, *Krasnoludki II miejsce.

5-latki *Pszczółki I miejsce, *Motylki II miejsce.

6-latki *0 „A” I miejsce, *0 „C” II miejsce, *0 „B” III miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszym małym artystom!!!