Wizyta strażaków w przedszkolu

31 marca, na zaproszenie dzieci z grupy Biedronek i Smerfów, nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stopnicy oraz z Państwowej Straży Pożarnej z Buska-Zdroju. Spotkanie zrealizowano w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z Kicią Kocią Maluchy zmieniają się w Zuchy".

Maluszki zrealizowaly kolejny moduł projektu i wysłuchały książeczki pt. „Kicia Kocia poznaje strażaka”. Następnie goście w ciekawy sposób przybliżyli przedszkolakom specyfikę pracy strażaka, jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt, a także przypomnieli ważne zasady bezpieczeństwa. Nasi milusińscy dowiedzieli się również, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale także na udzielaniu pomocy i ratowaniu ludzi podczas powodzi i wypadków samochodowych. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali nasi goście. Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć wyposażenie, jakim strażacy dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, między innymi: gaśnice, węże oraz sprzęt służący do pomocy podczas wypadków.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem oraz wręczeniem strażakom pamiątkowej laurki.

Bardzo dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu.