Miasto i Gmina Stopnica - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stopnicy nagrodzeni za realizację projektu z zakresu edukacji przedszkolnej

Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat”

(Robert Fulghum)

Z przyjemnością informujemy, że MIASTO I GMINA STOPNICA – ZESPÓŁ SZKOLNO -PRZEDSZKOLNY W STOPNICY otrzymało Honorowy tytuł II stopnia w dziedzinie edukacji przedszkolnej za projekt „Przedszkole podstawowym ogniwem procesu edukacji – wygenerowanie dodatkowych miejsc wychowania przedszkolnego w Gminie Stopnica”. Przedszkole zostało wybudowane i doposażone z inicjatywy Burmistrza Gminy i Miasta Stopnica- Pana Ryszarda Zycha, Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy stopnica – Pana Mirosława Rajtara, Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Stopnica – Pana Krzysztofa Tułaka oraz Rady Miasta i Gminy Stopnica. W grudniu w Filharmonii Świętokrzyskiej wręczono dyplomy honorowe Świętokrzyskich Liderów Zmian dla 23 wyróżniających się beneficjentów projektów społecznych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Nasze przedszkole jest placówką nowoczesną i innowacyjną. Ma kolorowe, przyjazne  sale, wyposażone w nowoczesny sprzęt, meble, pomoce dydaktyczne i zabawki. Zapewnia opiekę, wychowanie w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa. Dzieci rozwijają swoje zainteresowania i wzbogacają wiedzę o otaczającym świecie. Stwarzamy dzieciom możliwość samorealizacji, pracy z rówieśnikami, kreatywnego myślenia, działania i przeżywania, uczestniczenia w ciekawych zajęciach, poznawania otaczającej rzeczywistości z zachowaniem wartości uniwersalnych: dobro, prawda i piękno. Plac zabaw zaspakaja potrzeby ruchowe dzieci na świeżym powietrzu i zachęca do zabawy z rówieśnikami.

Ściśle współpracujemy z rodzicami, uwzględniając ich potrzeby i oczekiwania. Angażujemy ich do pracy na rzecz przedszkola.  Rodzice są naszymi sojusznikami, a działania są skoordynowane. Wszyscy pracownicy naszej placówki współdziałają ze sobą. Tworzą przyjazną atmosferę, dzięki której dzieci czują się akceptowane i bezpieczne.

Bierzemy czynny udział w różnych akcjach społecznych i zbiórkach charytatywnych. Podjęte działania rozwijają empatię, uczą większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych ludzi i zwierząt, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej! Nie byłyby one możliwe bez ogromnego zaangażowania ze strony rodziców i dzieci.

Przedszkole skutecznie promuje swoje osiągnięcia w środowisku lokalnym. Aktywnie współpracujemy z Urzędem Miasta i Gminy Stopnica, Miejsko-Gminnym Centrum Kultury, Domem Seniora, Policją oraz Strażą Pożarną. Przedszkolaki biorą udział w  wydarzeniach organizowanych  na terenie  naszej gminy m.in. WOŚP, Wieczór Kolęd, uroczystości z okazji Świąt Narodowych itp.

Wspieramy wszechstronny rozwój dzieci poprzez udział w konkursach i programach o zasięgu lokalnym oraz ogólnopolskim. Przedszkolaki mogą poszczycić się wieloma osiągnięciami, czego dowodem są zdobyte przez nie dyplomy, wyróżnienia i nagrody.

Dzieci są ciekawe świata i bardzo kreatywne. Aby spełnić ich zainteresowania bierzemy udział  w projektach edukacyjnych i innowacjach.

Projekty edukacyjne:

• „Lego Education” – celem projektu jest wsparcie rozwoju dziecka w zakresie sprawności manualnej, umiejętności konstrukcyjnych oraz kształtowania postaw społecznych.
  • „Klasa w terenie” – celem projektu jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu.
  • „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” – celem projektu jest  rozwijanie i promowanie czytelnictwa, zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom −uświadomienie roli czytelnictwa w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych, wprowadzenie dziecka w świat literatury, budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki.
  • „Z Kicią Kocią Maluchy zmieniają się w Zuchy” - celem projektu jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych przedszkolaków, łagodna adaptacja do warunków przedszkolnych, poprzez utożsamianie się z bohaterami książkowymi oraz rozwijanie potencjału poznawczego dzieci.

Ponadto nasze przedszkole aktywnie wprowadza dzieci w świat  kodowania  i programowania. Zajęcia  uatrakcyjnione są poprzez wykorzystanie narzędzi multimedialnych i robotów.

Przedszkole jest zarządzane w sposób efektywny i nowoczesny. Kadrę pedagogiczną tworzy zespół wykwalifikowanych, kreatywnych  i przyjaznych dzieciom nauczycieli, dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę.