IV Mały Konkurs Piosenki Przedszkolnej

Dzień 10 kwietnia był w naszym przedszkolu dniem wyjątkowym. Przedszkolaki po raz IV wzięły udział w Małym Konkursie Piosenki Przedszkolnej. Głównym celem tego wydarzenia było popularyzowanie piosenki przedszkolnej, kształcenie muzyczne poprzez zabawę, prezentacja uzdolnień muzycznych przedszkolaków, rozbudzanie u najmłodszych wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki oraz kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej.

Spotkanie rozpoczęły Pani Dyrektor Leokadia Ziętarska i Pani Wicedyrektor Renata Cesarz. W tym roku motywem przewodnim konkursu była „Rodzina”. Zgodnie z regulaminem przedstawiciele każdej grupy śpiewali 1 piosenkę o tematyce związanej z naszymi najbliższymi. Prezentowane utwory muzyczne udowodniły nam, że najważniejsza w życiu jest rodzina. Poziom konkursu był wysoki i wyrównany. Dzieci przepięknie zaprezentowały swoje piosenki przed publicznością przedszkolną. Naszych młodych, zdolnych uczestników oceniała komisja w składzie: Pani Wicedyrektor Renata Cesarz, Pani Anita Brudek –nauczyciel muzyki, Pani Sylwia Koziarska –nauczyciel-logopeda. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, gdyż wszystkie dzieci śpiewały rewelacyjnie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki oraz oczywiście gromkie brawa. Laureatami konkursu zostali:

W kategorii 3-  latków:

miejsce I  - Motylki (Laura Tomala, Klara Słota, Gabriela Kopeć, Hanna Szabra)

miejsce II – Pszczółki (Amelia Głowniak, Alicja Cichoń, Stella Kapusta)

W kategorii 4-  latków:

miejsce I  - Smerfy (Amelia Grudzińska, Klara Bąk, Szymon Żmija)

miejsce II – Biedronki (Zofia Jankowska, Zuzanna Powroźnik, Nikola Bławat )

W kategorii 5-  latków:

miejsce I  - Tygryski (Emma Kornaś, Milena Markowska, Klara Majcher)

miejsce II – Krasnoludki (Emilia Sowula, Szymon Bugaj, Emilia Winiarska)

W kategorii 6-  latków:

miejsce I  - 0 „C” (Aleksandra Łukasik, Alicja Segda, Lidia Fiutko)

miejsce II –0 „A” (Zuzanna Kania, Antonina Bartocha, Aleksandra Jewiarz)

miejsce III –  0 „B” (Katarzyna Jagiełło, Blanka Cichoń, Maria Zych)

Wszystkim gratulujemy nie tylko talentów, ale też odwagi i chęci zaprezentowania swoich umiejętności. Rodzicom i wychowawcom dziękujemy za przygotowanie dzieci.

BRAWA DLA WSZYSTKICH !!!