EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

W październiku dzieci z grupy „Misie” wzięły udział w Europejskim Tygodniu Kodowania Code Week 2020.

Dzięki realizacji zadań wynikających z programu Uczymy Dzieci Programowaćdzieci zdobywały nową wiedzę, rozwijały wyobraźnię, poznawały nowe gry i zabawy, uczyły się logicznego myślenia i działania w grupie. Zabawa trwała dwa tygodnie, podczas których przedszkolaki grały w „zakodowane” gry planszowe, tańczyły według ustalonych kodów, konstruowały roboty z kartonów i rozwiązywały sudoku.

Za zrealizowane wydarzenia dzieci zostały nagrodzone imiennymi certyfikatami i dyplomami. Były to ciekawe, wesołe i mocno zakodowane dwa tygodnie. Jesteśmy dumni, że nasza grupa przyczyniła się do zwycięstwa Polski w europejskiej rywalizacji ilości zgłoszonych wydarzeń.

Autor: Jolanta Banaś