OBCHODY DNIA OSÓB STARSZYCH

Przedszkolaki dla seniorów

Dzieci z grupy "Misie", w bieżącym roku szkolnym, biorą udział w  Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Magiczna moc bajek". Głównym celem projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni, a przez to zdobywanie wiedzy, kształtowanie postaw oraz wychowanie do wartości i  respektowanie norm społecznych. Wśród wielu realizowanych działań znalazło się zadanie dotyczące obchodu Dnia Osób Starszych. W związku z tym nawiązaliśmy kontakt z Klubem Seniora w Stopnicy. Mimo, że czas pandemii nie sprzyja spotkaniom - dzieci znalazły sposób aby uświetnić ten dzień i sprawić starszym osobom przyjemność. Przedszkolaki własnoręcznie wykonały laurki, które zostały dostarczone mieszkańcom Klubu. Seniorzy przekazali nam podziękowania, przysłali zdjęcia upamiętniające oglądanie laurek i odczytywanie życzeń oraz wyrazili chęć dalszej współpracy. Mamy nadzieję, że mimo ograniczeń związanych z pandemią, rozpoczęta integracja międzypokoleniowa będzie się rozwijać i przyniesie radość obu stronom.