Sensoryczne zabawy inspirowane Świętami

U nas nigdy nie ma nudy. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia stały się inspiracją do zbudowania choinki sensorycznej. Elementy do jej budowy zebrane zostały w lesie, parku oraz w ogrodzie.

Na początku dzieci ułożyły kontur choinki z waty, a następnie  wypełniły go różnymi materiałami przyrodniczymi m.in.: szyszkami, plastrami drewna, grochem, orzechami oraz gałązkami świerku. Choinka swoim wyglądem i zapachem przeniosła nas do lasu. Przedszkolaki dłońmi poznawały strukturę zgromadzonego materiału przyrodniczego określając swoje doznania. W tym punkcie należy podkreślić fakt, iż przetwarzanie sensoryczne jest procesem, który uporządkowuje wrażenia docierające do dziecka, aby miało ono możliwość odnaleźć się w otaczającym świecie i dobrze w nim funkcjonować.  Było to niezwykłe doświadczenie pobudzające i stymulujące różne zmysły w tym wzrok, dotyk, węch i słuch. Zabawa wywołała wiele pozytywnych emocji wśród dzieci. Z pewnością będzie jeszcze okazja by pobawić się w ten sposób.