Międzynarodowy Dzień Puzzli

Dzień Puzzli znany też jako Międzynarodowy Dzień Łamigłówek lub Dzień Składanki i Łamigłówki ma zwrócić uwagę na ich pozytywny wpływ na nasz mózg. Układanie puzzli to świetna zabawa, która posiada walory edukacyjne: uczy wytrwałości w dążeniu do celu, koncentracji na zadaniu, współpracy w grupie czy zespole.

Łamigłówki świetnie rozwijają i stymulują obszary odpowiedzialne w umyśle za logiczne myślenie. Łączy pokolenia, a wspólnie spędzony czas nie tylko wpływa na rozwój kreatywności najmłodszych, ale także buduje relacje i bezcenną bliskość międzyludzką. Puzzle, układanki i rebusy to nauka przez zabawę i rozrywkę, podczas której wyrabiane są takie cechy jak spostrzegawczość, pamięć, cierpliwość czy umiejętność logicznego myślenia. Do takich zabaw można zaprosić już nawet zupełnie małe dzieci. Puzzle to jedna z ulubionych form spędzania czasu wolnego wielu osób w różnym wieku – zarówno dzieci, jak i dorosłych, a nawet seniorów. Dzieci z grup zerowych aktywnie świętowały ten dzień. Samodzielnie, w parach czy w grupach układały różne puzzle. Dzieci z zapałem poznawały tajniki puzzli obrazkowych, matematycznych, obrazkowo-wyrazowych czy puzzli 3D. Każde działanie przynosi dzieciom wiele radości i satysfakcji. Będziemy wspólnie celebrować kolejne wyjątkowe dni.