Uczniowie lubią sport

Poza zajęciami sportowymi w naszej szkole, uczniowie dodatkowo trenują w klubach sportowych rozwijając swoje zainteresowania.

Pływanie to dyscyplina, w której Filip Schabowski odnalazł swoją pasję. Pływa stylem klasycznym. W 2021 roku wielokrotnie stawał na podium w zawodach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Został multimedalistą Letnich Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego, w trakcie których ustanowił rekord Okręgu Świętokrzyskiego na dystansie 50 m stylem klasycznym w kategorii Młodzik 12 lat, zdobył również 6 miejsce w rankingu najlepszych zawodników mistrzostw.

Dużym zainteresowaniem cieszy się „królowa sportu” lekkoatletyka i zajęcia w KS „Słoneczko”. Ciężka praca naszych podopiecznych owocuje licznymi sukcesami na szczeblu wojewódzkim oraz ogólnopolskim. Oto niektóre z nich:

Filip Podolski

• Brązowy medal na Ogólnopolskich Mistrzostwach LDK w Sieradzu,
  • Złoty medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Biegach Przełajowych w Końskich,
  • Złoty medal w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Biegach Przełajowych w Starachowicach,
  • Złoty Medal w Olimpiadzie Świętokrzyskiej w Wieloboju.

Damian Wróbel

• Złoty medal w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Biegach Przełajowych w Starachowicach.

Wiktor Wróbel

• Srebrny medal w Olimpiadzie Świętokrzyskiej w Wieloboju w Kielcach,
  • Srebrny Medal w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Młodzików w pchnięciu kulą.

W bieżącym roku w 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości nasi uczniowie, reprezentowali  naszą szkołę w Biegach Przełajowych w Busku – Zdroju, zajęli II miejsce. W klasyfikacji indywidualnej Filip Podolski I miejsce, Damian Wróbel, Wiktor Wróbel zajęli I miejsca, Magdalena Nowecka III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.