XXII edycja ,,Góry grosza’’

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra groszy może uczynić kogoś szczęśliwym…”

Nasza szkoła w tym roku wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ,,Góra Grosza’’ organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną - w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Za zorganizowanie i przeprowadzenie akcji odpowiedzialne było Szkolne Koło Wolontariatu. W zbiórkę na terenie szkoły zaangażowali się wolontariusze: Katarzyna Szot, Anna Góra, Maja Góra, Bartosz Bielat, Jan Kowalik i Hubert Kwaśniewski. Nadzór nad działaniami członków wolontariatu objęli nauczyciele: p. Agnieszka Kwiecień, p. Anna Szot, p. Beata Opałka, p. Mariusz Sztorc.

Akcja przeprowadzona była metodą zbiórki groszy w poszczególnych klasach.

Zebraliśmy 1655,51 zł. Po raz kolejny pokazaliśmy, że umiemy dzielić się z innymi.

Zebrane pieniądze zostały policzone, zważone, zapakowane, i za pośrednictwem poczty przesłane do fundacji.

Wszystkim darczyńcom, osobom zaangażowanym w akcję oraz wychowawcom pomagającym w jej przeprowadzaniu serdecznie dziękujemy.