Poznajemy Warszawę - wycieczka klas VII

Logo MEiN, Poznaj Polskę

W ramach realizacji programu ,,Poznaj Polskę” 8 maja 2022 r. odbyła się wycieczka szkolna do Warszawy, w której uczestniczyli uczniowie klas VIIA, VIIB i VIIC wraz z opiekunami.
Celem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, wyjątkowego miejsca upamiętniającego ważne wydarzenie z historii Polski. To interaktywne muzeum opisuje największą akcję zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie podczas II wojny światowej. Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego to podróż w czasie do sierpnia i września 1944 roku. Wystawy przedstawiają wybuch powstania oraz przebieg walk. Obejrzeć można kroniki powstańcze, aranżację kanału, ekspozycję przedstawiającą upadek powstania. Centralny punkt to ekspozycja samolotu Liberator B-24J. Mieliśmy okazję zobaczyć film pt. ,,Miasto ruin”, podczas którego uczniowie widzieli obrazy zrównanej z ziemią Warszawy. W przyległym ,,Parku Wolności" oglądaliśmy Mur Pamięci - na którym wyryto 11 tysięcy nazwisk poległych w powstaniu żołnierzy - oraz murale powstańcze. Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik, którego celem jest upowszechnianie osiągnięć nauki i techniki. Uczniowie mogli poznać prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzone doświadczenia na interaktywnych wystawach.
Zanim opuściliśmy Warszawę, wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie przed stadionem PGE Narodowym widocznym z wielu miejsc w stolicy. Ten wyjazd wzbogacił uczestników o ogrom wiedzy i wiele nowych doświadczeń.