Wycieczka klas szóstych

Dnia 25.10.2022 r. uczniowie klas szóstych pod opieką wychowawców udali się na wycieczkę do Wieliczki. Celem wyprawy było krzewienie postaw i wartości patriotycznych w oparciu o bogate dziedzictwo historyczne i przyrodnicze Kopalni Soli „Wieliczka”. Uczniowie pod przewodnictwem przewodnika mogli poznawać tajemnice ukryte głęboko pod ziemią. Zwiedzanie rozpoczęli od zejścia Szybem Daniłowicza na poziom VI kopalni, pokonując kilkaset schodów. Młodzież poruszając się podziemnymi korytarzami miała możliwość podziwiać niespotykane na powierzchni krajobrazy: solankowe jeziora i przepiękne podziemne komory, w tym niepowtarzalną Kaplicę św. Kingi. Zobaczyli dawne narzędzia i maszyny górnicze oraz stosowane w przeszłości metody wydobycia i transportu soli. Na powierzchnię wrócili windą. Młodzież miała okazję sprawdzić osobiście, czym zabytkowa kopalnia zachwyca miliony zwiedzających z całego świata.