Projekt TIK-TAK w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stopnicy

Projekt

Głównym celem projektu: „TIK – TAK! Rozwój kompetencji informacyjno–komunikacyjnych oraz zakup narzędzi Informatycznych dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stopnicy” jest wzrost kompetencji kluczowych uczniów w zakresie TIK, nauk matematyczno-przyrodniczych, kreatywności, innowacyjności i pracy zespołowej oraz rozwijanie indywidualnego podejścia do ucznia oraz wzrost kompetencji nauczycieli kształcenia ogólnego w szczególności w zakresie wykorzystania TIK w nauczaniu w ZSP w Stopnicy. Osiągnięcie tego celu jest możliwe poprzez realizację zadań takich jak rozwój infrastruktury informatycznej w szkołach. Dzięki temu uatrakcyjniona zostanie oferta szkoły podstawowej. Nieodzowną częścią tego projektu są szkolenia dla uczniów oraz nauczycieli. W szkoleniach weźmie udział 260 uczniów z klas podstawowych oraz 40 nauczycieli zrekrutowanych zgodnie z zasadami rekrutacji. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonym szkoleniom dla każdego ucznia, oraz nowoczesnemu sprzętowi, który zostanie zakupiony dla realizacji celów projektu możemy być pewni, że wzrosną kompetencje uczniów, ułatwi im to przyswajanie wiedzy, a co za tym idzie może pomóc w osiągnięciu lepszych wyników edukacyjnych, wzrosną również kompetencje wśród nauczycieli. Zadania te pozwolą na osiągnięcie zakładanych celów i rezultatów projektu. Nadzór nad prawidłową realizacją projektu będzie sprawowała Gmina Stopnica/ZSP w Stopnicy. Projekt będzie wspomagał wyrównanie szans osób niepełnosprawnych w dostępie do nowoczesnych metod nauczania oraz uwzględnia zasadę równości szans kobiet i mężczyzn. Okres realizacji projektu to 01.04.2019-30.09.2019. Wnioskowane dofinansowanie: 382 570,63 (trzysta osiemdziesiąt dwa tysiące pięćset siedemdziesiąt złotych i sześćdziesiąt trzy grosze) w tym wkład własny 44083,00 zł (słownie: czterdzieści cztery tysiące osiemdziesiąt trzy złote).