Przygotowania do wyzwania Explore - styczeń 2023

Na kolejnych zajęciach drużyna przygotowująca się do wystawy First Lego League Explore odkryła bloczki sterowania silnikiem. Uczniowie zbudowali model oraz odkryli programowanie świateł i dźwięków. Dzieci nauczyły się tak zmieniać program, aby model świecił na różne kolory. Ponadto robot wydawał różne dźwięki. Uczniowie podczas pracy nad wyzwaniem mieli możliwość spróbować swoich sił w każdej roli: Poszukiwacza klocków Lego, Budowniczego, Zaopatrzeniowca, Dziennikarza, Kapitana drużyny i Programisty.
Dzielenie się rolami pozwoliło funkcjonować drużynie bardziej efektywnie, każdy miał szanse zaangażować się w projekt. Podczas sesji dzieci uczą się, że pomaganie sobie nawzajem jest podstawą pracy zespołowej. Niezwykle ważne jest też to, iż dzieci znakomicie się bawią i czekają na kolejne wyzwania.