"Aktywna tablica" w naszej szkole

W ramach rządowego programu „Aktywna tablica” nasza szkoła została wyposażona w profesjonalny ekran dotykowy oraz szereg specjalistycznych programów multimedialnych wspomagających terapię uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Dzięki dofinansowaniu, udało się w szkole stworzyć profesjonalną sale terapeutyczną. Seria programów mTalent pozyskana w ramach dofinansowania to nowoczesne, stworzone przez specjalistów programy, które nie tylko wspomagają terapię ale pozwalają na całkowitą indywidualizację przebiegu nauczania. Programy te to gotowe narzędzia diagnostyczno-terapeutyczne zawierające tysiące interaktywnych ćwiczeń, które z łatwością można włączyć w program zajęć rewalidacyjnych, logopedycznych i korekcyjno-kompensacyjnych.

W ramach programu zakupiony został także interaktywny program „Będzie dobrze” wspierający kształcenie kompetencji emocjonalno-społecznych oraz udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w kontekście sytuacji kryzysowych i traumatycznych.

Aby praca wszystkich terapeutów z programami przynosiła jak najlepsze efekty przeprowadzone zostało wewnętrzne szkolenie przygotowujące nauczycieli do pracy z wykorzystaniem ekranu oraz programów.