„Góra Grosza” 2024

Nasza szkoła, również w tym roku, przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez fundację Nasz Dom „Góra Grosza” czyli pomoc za grosze.

Głównym celem akcji jest zbieranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Udział w akcji pomógł uświadomić naszym uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcie na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Cieszy nas fakt, że nasi podopieczni potrafią dzielić się z innymi i nie pozostają obojętni na los osieroconych dzieci.

Uczniowie i przedszkolaki nie zawiedli, każdy przynosił tyle, ile mógł – w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.

Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy. Uczniowie naszej szkoły łącznie zebrali sumę 1218,50 zł.

Zebrane środki za pomocą Poczty Polskiej zostały przekazane na adres wskazany przez organizatora.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu pragną serdecznie podziękować wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły za aktywny udział w akcji.

Za zaangażowanie i każdy grosik bardzo dziękujemy!!!