Klasy II świętują pierwszy dzień wiosny

21 marca uczniowie klasy IIa, IIb i IIc uczestniczyli w wycieczce do Kielc, której głównym punktem było obejrzenie filmu pt. „Pies i kot”.

Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Była to również doskonała okazja do integracji uczniów i wzmocnienia więzi koleżeńskich, a także wspólnego świętowania pierwszego dnia wiosny.

Film pt. „Pies i kot” to opowieść o bezpańskim psie i kotce influenserce, którzy muszą działać łapa w łapę, aby odnaleźć drogę do domu i nie dać się złapać przebiegłemu złodziejowi. Kotka Diva jest wielką gwiazdą internetu. Ma miliony obserwujących i nie zadaje się z byle kim. Pies Waldi mieszka na ulicy, ale ma dobre serce i spryt. Szalony los sprawia, że oboje w tej samej chwili wpadają w nie lada tarapaty… Zwariowana komedia przygodowa dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych emocji, od salw śmiechu po wzruszenie i łezkę w oku.

Po obejrzeniu filmu cała grupa udała się do restauracji McDonald's, gdzie na uczniów czekały smaczne zestawy Happy Meal.

To była udana wycieczka. Towarzyszyły jej radość, dobry humor i niezapomniane wrażenia po obejrzanym filmie.