Akcja prozdrowotna

Amelia Krowińska, uczennica klasy VIIb, przygotowując się to etapu okręgowego Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką, zrealizowała akcję prozdrowotną mającą na celu propagowanie zdrowego stylu życia.

Amelia ogłosiła konkurs na zdrową potrawę, najlepsze prace zostały wyeksponowane w holu szkolnym. Dzięki temu pozostałe dzieci mogły zapoznać się z przepisami na zdrowe dania.

Kolejnym krokiem było przygotowanie krótkiej inscenizacji, dzięki której uczniowie zostali zachęceni do zmiany złych nawyków żywieniowych na zdrowsze oraz do podejmowania aktywności fizycznej w sposób kreatywny i przyjemny, co dodatkowo wpłynęło na podniesienie świadomości, jak znaczące znaczenie ma ruch dla zdrowia. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się występy taneczne uczennic z klasy VIIb i VIIc, które pokazały, że wysiłek fizyczny może przybierać różne formy, w tym także te przyjemne. Potwierdzeniem tego były zabawy taneczne z udziałem dzieci z klas I-III po zakończonym występie, prowadzone przez starsze koleżanki ze Szkolnego Koła PCK.

Aby zainspirować uczniów do regularnej aktywności fizycznej oraz dbania o swoje zdrowie poprzez właściwe odżywianie się, Amelia przeprowadziła w klasach projekcję krótkiego filmu pt. "Sport to zdrowie" z serii filmów "Śmietnik w mojej głowie". Uczniowie wykonali i ozdobili zaprojektowane przez Amelię ulotki dotyczące dobroczynnych i szkodliwych czynników zdrowotnych.

Dzięki kompleksowej działalności Amelii oraz zaangażowaniu jej koleżanek ze Szkolnego Koła PCK, akcja prozdrowotna w naszej szkole zakończyła się sukcesem. Uczniowie nie tylko zdobyli wiedzę na temat zdrowego stylu życia, ale także zostali zainspirowani do podejmowania aktywności fizycznej w przyjemny sposób, co przyczyniło się do promowania zdrowia wśród społeczności szkolnej.