Wizyta w Hospicjum w Busku-Zdroju

“Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje.”

św. Jan Paweł II

W podziękowaniu za zorganizowanie wielkanocnej zbiórki pieniędzy dyrektor Hospicjum w Busku-Zdroju - Pan Jarosław Zatorski zaprosił wolontariuszy i zaangażowanych uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami do bliższego zapoznania się z działalnością placówki.
Z wielką radością przyjęliśmy zaproszenie i 12 czerwca złożyliśmy wizytę w buskim hospicjum.

W wycieczce wzięło udział 33 uczniów, którzy pod przewodnictwem zastępcy dyrektora - Pani Ewy Sierleckiej zwiedzili obiekt hospicjum, zapoznali się z jego personelem oraz leczniczą i opiekuńczą działalnością. Następnie kilka słów o historii powstania tego miejsca, jego specyfice i wartości wolontariatu przekazał sam dyrektor, po czym zaprosił naszych uczniów do posilenia się kiełbaską z grilla i pysznym domowym ciastem. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie tężni i parku zdrojowego, po czym nastąpił bezpieczny powrót do szkoły.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz wolontariusze wyrażają ogromną wdzięczność za otrzymane zaproszenie, ciepłe przyjęcie i niepowtarzalną możliwość poznania idei hospicjum. Takie doświadczenia kształtują w nas wrażliwość i rodzą chęć dalszego niesienia pomocy potrzebującym.