PROJEKT „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”

Dzieci z grupy 0A i 0B brały udział w ogólnopolskim projekcie edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem”. Honorowy patronat nad tym projektem objęła Pierwsza Dama, Agata Kornahauser-Duda.

Głównym celem projektu było poznanie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem było również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.
W ramach zadań projektu zrealizowano zajęcia na temat:
  • Co należy jeść, aby być zdrowym?
  • Jak zmieniać złe nawyki żywieniowe?
  • W białej krainie- ostrożnie z cukrem i solą.
Zorganizowano dwa konkursy: pierwszy pt .”Dbam o zdrowie”, drugi – „Najlepszy rysunek zdrowych słodyczy”. W czasie zajęć dzieci poznały i rozwinęły zdrowe nawyki żywieniowe dotyczące ilości i jakości spożywanych produktów, pozbawionych nadmiaru soli i cukru.
W projekt zaangażowali się również rodzice, od których zależy nabywanie właściwych nawyków żywieniowych, stylu życia rodziny, dbanie o zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną dziecka. W ramach projektu zapraszamy rodziców do obejrzenia prezentacji i galerii zdjęć.