BIEDRONKI

Jesienią Biedronki pracowały najczęściej metodą "sześciu klocków", co było dla nich zarówno frajdą jak i edukacyjnym wyzwaniem.

Zastanawialiście się kiedyś na ile sposobów można połączyć dwa różne klocki LEGO? Dwa podstawowe klocki LEGO o wymiarach 2 x 4 piny można połączyć ze sobą na 24 różne sposoby. Przy trzech klockach liczba kombinacji wzrasta już do 1060, przy sześciu natomiast aż do 915 103 765 kombinacji. Niesamowite!
To nic innego, jak przybliżanie dzieciom poprzez zabawę znanym i atrakcyjnym materiałem, jakim są klocki LEGO, szeregu kompetencji m.in. rozwijanie percepcji, kompetencji językowych, umiejętności liczenia, sprawności fizycznej, kompetencji społecznych oraz emocjonalnych, itd. Biorąc pod uwagę ilość kombinacji możliwych do stworzenia z połączenia 6 klocków już ta niewielka ich ilość wystarczy, by zaangażować dzieci w całe mnóstwo kreatywnych przedsięwzięć.
Zajęcia metodą "sześciu klocków" rozwijają:
  • percepcję;
  • kompetencje językowe;
  • umiejętność liczenia;
  • sprawność fizyczną;
  • kompetencje społeczne i emocjonalne;
  • współzawodnictwo.