„Tam daleko gdzie wysoka sosna

Maszeruje drogą mała wiosna.

Ma spódniczkę mini,

Sznurowane butki

I jeden warkoczyk krótki…”

W słoneczny czwartek, 21 marca wszystkie grupy przedszkolne uroczyście uczciły nadejście kalendarzowej wiosny. Po dzieci przyszła z koszem pani Wiosna. Zaprosiła wszystkich na wiosenny spacer do parku w Stopnicy. Idąc ulicami kazimierzowskiego miasta rozsyłaliśmy mieszkańcom pogodne uśmiechy wraz z życzeniami ciepłej wiosny oraz radosnych Świąt Wielkanocnych. W kolorowych nakryciach głowy, śpiewając radosne piosenki o wiośnie i dając o sobie znać radosnymi okrzykami dzieci rozdawały cebulki wiosennych kwiatów.

Na rynku czekał na przedszkolaków Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica Pan Ryszard Zych wraz z  Panią Dyrektor Leokadią Ziętarską oraz Panią Wicedyrektor Renatą Cesarz. Warunkiem wiosny, aby zostać w naszym mieście było rozwiązanie kilku zagadek zadanych przez władze miasta. Dzieci wykazały się znajomością wiedzy o  wiośnie i tym samym otrzymały słodką nagrodę. Na koniec spotkania Marzanna - Zima została przekazana Burmistrzowi, który umieścił ją przy fontannie, aby odeszła na dobre. Przedszkolaki  piosenką uczciły nadejście wiosny i w radosnych nastrojach wróciły do przedszkola, aby dalej celebrować wiosenne świętowanie. Podczas korowodu nad bezpieczeństwem naszych milusińskich czuwali funkcjonariusze Komisariatu Policji w Stopnicy, za co serdecznie dziękujemy.